Brudziński: w 2018 r. operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2019 12:56

W ubiegłym roku operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń; są oni ludźmi, w rękach których niejednokrotnie spoczywa zdrowie i życie wszystkich naszych rodaków - mówił szef MSWiA Joachim Brudziński w Europejskim Dniu Numeru Alarmowego 112.

Brudziński: w 2018 r. operatorzy numeru alarmowego 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń
Minister podsumował funkcjonowanie 17. działających w Polsce CPR-ów Fot. Archiwum

Z okazji obchodzonego 11 lutego Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się w poniedziałek w Radomiu z operatorami tego numeru z całej Polski. Podczas wizyty w radomskim CPR podsumowane zostało funkcjonowanie 17 działających w Polsce centrów powiadamiania ratunkowego.

Brudziński podczas spotkania podziękował operatorom numeru alarmowego 112 za odpowiedzialność, zaangażowanie i profesjonalizm. Przypomniał, że w ubiegłym roku operatorzy numeru 112 przyjęli ponad 20 mln zgłoszeń.

Szef MSWiA przypomniał, że zmiany w wynagrodzeniach pracowników numeru 112 "idą w dobrym kierunku". - Podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia odczujecie państwo już w swoich budżetach od początku marca. Te środki udało się zabezpieczyć - podkreślił Brudziński.

- Jeszcze w tym roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa, wprowadzająca pewnego rodzaju gradacje na stanowiskach, które dzisiaj są ujednolicone, a także możliwości zwiększenia waszych zarobków - dodał minister.

Podkreślił, że projekt nowelizacji został przygotowany w porozumieniu z pracownikami numeru alarmowego 112.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum