Brazylia: liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 3 mln, ponad 100 tys. zgonów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2020 13:22

905 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Brazylii - podało w sobotę (8 sierpnia) ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Brazylii przekroczyła 100 tysięcy.

Brazylia: liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 3 mln, ponad 100 tys. zgonów
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W sumie od początku pandemii w Brazylii zmarło 100 447 osób zakażonych koronawirusem. Brazylia jest drugim krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych, w którym przekroczona została bariera 100 tys. zgonów.

Ministerstwo zdrowia poinformowało także, iż w ciągu ostatniej doby stwierdzono 49 970 zakażeń, co oznacza, że przekroczony został próg 3 mln infekcji. W sumie w Brazylii od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 3 012 412 osób. Więcej jest tylko w USA - ok. 5 mln zakażeń.

Pierwszy potwierdzony przypadek wirusa SARS-CoV-2 został zidentyfikowany w Sao Paulo 26 lutego, a pierwszą śmierć stwierdzono 12 marca w tym samym mieście.

Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 mln.

Brazylijskie władze stoją na stanowisku, że dopiero szczepionka byłaby skutecznym narzędziem w walce z koronawirusem. W czwartek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wydał dekret, zgodnie z którym kraj przeznaczy 1,9 mld reali (1,3 mld zł) na zakup szczepionki, nad którą pracuje laboratorium AstraZeneca PLC przy udziale naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum