Bransoletka, która może uratować życie

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 02 września 2013 09:24

Z powodu starzenia się społeczeństwa rośnie liczba osób z implantami kardiologicznymi. Wielu z nich nosi na ręku niebieskie lub zielone bransoletki. To ważny znak, pozwalający szybciej udzielić takiej osobie właściwej pomocy w razie zasłabnięcia.

Bransoletka, która może uratować życie

W 2012 r. w Polsce wszczepiono łącznie 37 292 urządzeń kardiologicznych - rozruszników, kardiowerterów-defibrylatorów oraz stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizującą pracę serca.

Bransoletka oznacza to, że jest to pacjent z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym. Akcja "Okaż serce niebieskiej bransoletce", nad którą patronat objęli Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polska Rada Resuscytacji, może w wielu przypadkach takim osobom uratować życie.

Jak przekonuje dr n. med. Patryk Krzyżak z Pracowni Elektrofizjologii i Elektroterapii Kardiologicznej w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, który codziennie spotyka się z takimi pacjentami, empatia ze strony innych ludzi może im pomóc w codziennym życiu.

Coraz więcej osób, w tym także młodych, ma wszczepione urządzenia kardiologiczne. Dlatego wagi nabiera upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o zasadach postępowania w sytuacji kryzysowej u ludzi naszących niebieskie bransoletki.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum