Blogerzy Onet.pl o nowej grypie: ta epidemia to medialna ściema

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2009 11:55

Większość blogerów Onet.pl uważa, że media oraz producenci leków są odpowiedzialni za sianie paniki dotyczącej nowej grypy. Ich zdaniem należy zachować zdrowy rozsądek i nie trzeba przejmować się doniesieniami medialnymi.

Jak podaje Onet.pl, bloger jarek_kefirek pisze o „szczepionkowym terroryzmie”, a także o tym, że „służba zdrowia nie chce się szczepić, gdyż zdaje sobie sprawę, że to nie rozwiązuje problemu, tworzy zaś nowe, np. działania niepożądane szczepionek."

„Należy odpowiedzieć na pytanie: ilu zgonom szczepionka zapobiegła? Nie ma leków, które nie wywoływałyby skutków niepożądanych i szczepionki też do takich nie należą” - odpiera tego typu zarzuty Obserwator.

Meriam zapowiada „kręcenie lodów na szczepionkach”, pisząc, że producenci szczepionek „zarobią fortunę na owych specjałach, kto wie, na ile skutecznych, ale na pewno nie darmowych”.

Zdaniem wielu autorów blogów, media odgrywają istotną rolę w kreowaniu paniki. Topik1958 nazywa epidemię grypy „wielką ściemą” i pisze: „Nacisk mediów sprawia, że rządy wydają krociowe kwoty na zakup szczepionek”. „Panika i szum medialny nie są dobrymi doradcami, faszerowanie się lekami na zapas może tylko nam zaszkodzić, a nie pomóc” - wtóruje mu borsuk44.

Blogerzy popierają decyzję minister Ewy Kopacz. Jarek_kefirek pisze: „Pani minister Kopacz zasłużyła sobie u mnie na szacunek z powodu odpierania frontalnych, histerycznych ataków i bezczelnej propagandy proszczepieniowej”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum