Błaszczyk: w klinice "Budzik" dzieci mają medyczną szansę na wybudzenie

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 30 września 2013 12:30

Ewa Błaszczyk, współzałożycielka Fundacji "A kogo?", prowadzącej klinikę Budzik, w której wybudzono ze śpiączki już dwie dziewczynki, podkreśliła, że inne dzieci też mają medyczną, a nie cudowną szansę na wybudzenie się ze śpiączki.

Błaszczyk: w klinice "Budzik" dzieci mają medyczną szansę na wybudzenie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem aktorki klinika "Budzik” to miejsce, gdzie hospitalizacja i neurorehabilitacja jest na najwyższym poziomie. Najważniejsze, co udało się zrobić fundacji "A kogo?" to, jej zdaniem, nie sama budowa kliniki ale wypracowanie programu wybudzania dzieci ze śpiączki, którego do tej pory nie było.

Program niestety jest niedoszacowany, dlatego fundacja złoży w tej sprawie raport, w którym znajdzie się m.in. to, co należy skorygować, aby program był lepiej finansowany.

W opinii Błaszczyk luksusem dla rodziców jest świadomość, że jest takie miejsce, jak klinika "Budzik", która jest ukierunkowana na pomoc dzieciom w śpiączce, i robi wszystko, co świat w sensie medycznym może dać.

Ze śpiączki wybudziła się ostatnio 10-letnia Wiktoria, która w kwietniu została potrącona przez samochód. Dziecko doznało poważnych obrażeń centralnego układu nerwowego.

Więcej:www.tvn24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum