Bill Gates wspiera programy szczepień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2011 20:31

Założyciel koncernu Microsoft i znany filantrop Bill Gates wezwał we wtorek (17 maja) do nasilenia programów szczepień przeciwko chorobom zakaźnym, a firmy farmaceutyczne do opracowania niedrogich szczepionek, by uratować 4 mln ludzi do 2015 i 10 mln do 2020 roku.

Bill Gates wspiera programy szczepień

Bill Gates, który stoi na czele Fundacji Billa i Melindy Gates, powiedział, że pięć lub sześć nowych szczepionek będzie dostępnych do końca tej dekady. Zaapelował do producentów farmaceutyków, by szczepionki te były dostępne cenowo w biednych krajach.

Przemawiając na dorocznym zgromadzeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie, na którą przybyli ministrowie zdrowia ze 193 państw członkowskich, Gates wyraził nadzieję, że jeśli donatorzy okażą się szczodrzy, będzie można uratować od śmierci na choroby zakaźne 10 mln ludzi do 2020 roku.

Bill Gates wspiera akcję szczepień finanansowo. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w styczniu, amerykański miliarder i brytyjski premier David Cameron zapowiedzieli, że wyasygnują dodatkowo odpowiednio 100 mln i 30 mln dolarów na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum