Bielsko-Biała: to był pierwszy taki zabieg usunięcia zaćmy w regionie

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 01 września 2017 14:00

W czwartek (31 sierpnia) w Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii przeprowadzono pierwszy na Podbeskidziu wieloproceduralny zabieg usunięcia zaćmy z równoczesnym wszczepem soczewki torycznej i mikroimplantu iStent. Zabieg przeprowadzono u pacjenta chorującego na jaskrę.

Bielsko-Biała: to był pierwszy taki zabieg usunięcia zaćmy w regionie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W trakcie zabiegu w miejsce zmętniałej soczewki naturalnej została wszczepiona sztuczna soczewka toryczna, a następnie do kanału Schlemma wprowadzono i osadzono mikroimplant iStent. Soczewka toryczna to wewnątrzgałkowa soczewka klasy premium, która pozwala pozbyć się zaćmy oraz koryguje astygmatyzm pacjenta.

Dr Iwona Filipecka, która przeprowadziła zabieg, wielokrotnie wszczepiała soczewki toryczne swoim pacjentom i w trakcie zabiegu skorzystała ze swego doświadczenia w tym względzie. Natomiast po raz pierwszy, podczas jednego zabiegu podjęła się wszczepienia także mikroimplantu iStent, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Taka procedura usuwa kilka schorzeń oczu równocześnie, a wykonanie wieloproceduralnego zabiegu ogranicza ryzyko powikłań pooperacyjnych i skraca czas rekonwalescencji po zabiegu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze