Bielsko-Biała: lekarze w szpitalu pediatrycznym zaczęli wykonywać zabiegi artroskopowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 listopada 2019 12:01

Zabiegi artroskopowe stawu kolanowego i stawu barkowego u dzieci zaczęli wykonywać lekarze w bielskim szpitalu pediatrycznym. Dotychczas mali pacjenci musieli szukać pomocy w placówkach na Górnym Śląsku - podał w sobotę (16 listopada) wicedyrektor szpitala Czesław Kapała.

Bielsko-Biała: lekarze w szpitalu pediatrycznym zaczęli wykonywać zabiegi artroskopowe
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Wymagało to poszerzenia szpitalnej kadry o dodatkowego lekarza specjalistę z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a także zakupu oprzyrządowania medycznego o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zakup sfinansowany został przez wspierającą szpital "Fundację Razem dla Dzieci" - powiedział Kapała.

Jak wskazał wiceszef placówki, konsultacje i porady z zakresu artroskopii stawu kolanowego i biodrowego lekarze udzielali od początku listopada, ale pierwsze zabiegi przeprowadzili w piątek.

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej prowadzony jest przez powiat ziemski. Znajdują się tam m.in. oddziały: niemowlęcy, pediatryczny z pododdziałami gastroenterologicznym i ogólnopediatrycznym, anestezjologii i intensywnej terapii noworodków i dzieci, a także chirurgii dziecięcej.

Marek Szafrański (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum