Bieg narciarski w Wiśle: celebryci wspierają ideę transplantacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2012 13:31

Artyści, sportowcy, dziennikarze, a także osoby po przeszczepach promowały ideę transplantacji podczas imprezy "Snow sport show" w Wiśle w Beskidach.

Sygnał do startu biegu narciarskiego "Biegnę po nowe życie", który odbył się w sobotę (25 lutego) dała małżonka prezydenta Anna Komorowska.

W biegu narciarskim na trasie usytuowanej w centrum Wisły zmierzyły się sztafety złożone z gwiazd ekranu, sportu, dziennikarzy i osób po przeszczepach czynnie uprawiających sport. Wystartowali też m.in.: Przemysław Saleta, Jarosław Jakimowicz, Paweł Golec, Anna Bosak, Albert Dragon Sosnowski, Jacek Czachor i Lorenzo Bernardi.

Rzecznik imprezy Tomasz Furtak powiedział, że "Snow sport show" to projekt społeczny promujący działania prozdrowotne, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego.

Ma na celu zwiększyć społeczne poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnić "oświadczenia woli" oraz przełamywać bariery społeczne i psychologiczne wobec świadomego dawstwa.

Projekt "Snow sport show" powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się między innymi promocją projektów społeczno-sportowych.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum