Białystok: warsztaty urologiczne w szpitalu MSW

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2016 08:58

Pokazowe operacje m.in. wad wrodzonych układu moczowego, zabiegi rekonstrukcyjne, a także wszczepienie mechanicznego zwieracza cewki moczowej wykonali urolodzy podczas szkolenia, jakie odbyło się w szpitalu MSW w Białymstoku.

W szpitalu MSW w Białymstoku przeprowadzono pokazowe operacje urologiczne. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Do białostockiego szpitala przyjechali urolodzy nie tylko z województwa, ale także z Polski i świata. Uczyli się nowych technik i metod operacyjnych od specjalistów z MSW, a także od dr Radosa Djinovica z Serbii, cenionego w Europie fachowca urologii.

Jak przekonuje dr Lech Gałek, szef zespołu urologów Szpitala MSW w Białymstoku, takich warsztatów urologicznych w regionie jeszcze nie było. W ich trakcie przeprowadzono osiem zabiegów. Dr Djinovic w Białymstoku wykonywał pokazowe operacje rekonstrukcyjne, zgodne z najnowszymi trendami światowymi w tym zakresie.

Z kolei urolodzy ze szpitala MSW pokazali m.in. jak wykonać zabieg wszczepienia mężczyznom z zaawansowaną postacią nietrzymania moczu specjalnego sztucznego zwieracza. Ta metoda znacznie poprawia jakość życia takich pacjentów.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum