Białystok: w szpitalu wojewódzkim powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 08:45

W SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy. Obecnie NFZ planuje zakontraktować 40 miejsc dla przewlekle chorych.

Białystok: w szpitalu wojewódzkim powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Gazeta Wyborcza, poszukiwania świadczeniodawcy trwały bardzo długo. Ostatecznie wpłynęła oferta ze szpitala wojewódzkiego. W nowym zakładzie w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku planowane jest zakontraktowanie 40 miejsc dla przewlekle chorych.

Fundusz  do końca 2011 r. ma płacić szpitalowi podstawową stawkę dobową w wysokości 70 zł za leczenie jednego pacjenta. Taki kontrakt będzie obowiązywał do końca tego roku. O stawce na przyszły rok zadecyduje kolejne postępowanie konkursowe oraz analiza wykorzystania miejsc w tym zakładzie.

Dyrekcja chce wygospodarować na początek 40 łóżek na bazie interny plus cztery łóżka dla osób wentylowanych mechanicznie w niewykorzystanym budynku przy ul. Wołodyjowskiego po dawnej pediatrii W każdym szpitalu przebywają pacjenci przewlekli, więc jest duże prawdopodobieństwo, że łóżka na tym oddziale nie będą puste.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze