Białystok: uwaga, wścieklizna!

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2010 17:18

W Białymstoku na osiedlu Dziesięciny stwierdzono wściekliznę u nietoperza. Część miasta jest zagrożona. Na obszarze krytycznym ustawione zostaną tablice ostrzegawcze.

Zgodnie z rozporządzeniem powiatowego lekarza weterynarii w Białymstoku obszar zagrożony wścieklizną zwierząt został ograniczony: od północy - ul. Gen. Stanisława Maczka na odcinku od skrzyżowania z ul. Produkcyjną do przecięcia z ulicą Świętokrzyską; od wschodu - ulicą Świętokrzyską na całej długości; od południa - ulicą Antoniuk Fabryczny; od zachodu - ulicą Produkcyjną do skrzyżowania z ulicą Gen. Stanisława Maczka.

Wchodzące w życie w piątek (20 sierpnia) rozporządzenie będzie obowiązywać przez okres trzech miesięcy. Na obszarze zagrożonym zakazuje się: pozostawiania zwierząt bez nadzoru, wypuszczania kotów luzem, organizacji wystaw, pokazów, konkursów z udziałem zwierząt.

Urząd Miasta apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznanymi sobie zwierzętami i  zaleca zgłaszanie do najbliższego lekarza weterynarii zwierząt gospodarskich pokąsanych przez zwierzęta mogące zarażać wścieklizną.

Więcej: Kurier Poranny

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum