Białystok: ubrali "Choinkę dobroczyńców

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2009 12:37

29 tysięcy 50 złotych - tyle przekazały firmy, instytucje i osoby prywatne, które ubierały "Choinkę dobroczyńców" dla hospicjum Dom Opatrzności Bożej.

To wkład pomocy dobroczyńców w rozbudowę jedynego w Białymstoku hospicjum, któremu przewodzą społeczniczki z grupy Szczęściary, działające przy Stowarzyszeniu Kontakt Miast Białystok-Eindhoven przy współpracy z Gazetą Wyborczą i TVP Białystok.

W hospicjum ciągle brakuje miejsc dla umierających i obłożnie chorych. Inwestycję wymusiły też przepisy unijne, które nakazują poprawić warunki pacjentom. Problem w tym, że placówka prowadzona przez organizację pozarządową nie mogła liczyć na wsparcie budżetowe, rozbudowywana jest, więc cegła po cegle jedynie dzięki darowiznom.

W wigilię Bożego Narodzenia na drzewku pojawiło się 78 ozdób, w tym pięć dzwonków dla tych, którzy przekazali na konto hospicjum największe darowizny i brali udział w licytacji szczególnej ozdoby – wigilijnej gwiazdy, którą zadedykowano firmie Benmar, która zaoferowała największą kwotę - 4 tys. zł.

W tym roku w czasie trwania akcji odnotowano dwa rekordy, uzbierano o prawie 10 tys. zł więcej niż rok temu a stawka za gwiazdę została podwojona.

–  Słów mi brakuje, by podziękować. A czynię to w imieniu wszystkich tych, którzy będą potrzebowali naszej fachowej opieki, chorych i ich rodzin; z Białegostoku, ale także spoza miasta. Staramy się nie odmawiać nikomu pomocy, a dzięki wpłatom w przyszłości, w nowo budowanej części będziemy mogli stworzyć więcej łóżek - powiedział Tadeusz Beszta-Borowski, założyciel i kierownik białostockiego hospicjum.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum