Białystok: szpital MSW ma nowoczesny densytometr od WOŚP

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 05 września 2013 19:28

Niezwykle przydatny do diagnostyki osteoporozy nowoczesny densytometr już jest zamontowany i gotowy do użytku. Klinika Geriatrii w Szpitalu MSW w Białymstoku dostała ten aparat od WOŚP.

Białystok: szpital MSW ma nowoczesny densytometr od WOŚP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Densytometr jest najcenniejszym z otrzymanych darów. To najnowszej generacji aparat do badania mineralnej gęstości kości. Badanie w kierunku osteoporozy przeprowadzane jest z dwóch miejsc: szyjki kości udowej oraz kręgosłupa lędźwiowego.

Obecnie trwa szkolenie personelu. Wkrótce personel zacznie wykonywać badania densytometryczne. Na razie na wewnętrzne potrzeby kliniki, ale szpital ma nadzieję, że możliwe będzie rozszerzeie tych świadczeń i otwarcie poradni osteoporozy. Szpital chce wystąpić do podlaskiego NFZ o zakontraktowanie takich świadczeń.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas styczniowego finału, do Kliniki Geriatrii trafi sprzęt wartości rynkowej w sumie kilku milionów zł. To m.in. przenośne USG, dwa kardiomonitory, aparat holterowski, EKG, ciśnieniomierze, sprzęt do spirometrii i wiele innych urządzeń. Poza sprzętem diagnostycznym, do kliniki zostanie dostarczony równie potrzebny sprzęt pielęgnacyjny.

Więcej: www.wspolczesna.pl Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze