Białystok: sanepid zaleca ostrożność w związku z zakażeniami enterowirusami

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2014 20:16

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował, że od 1 do 15 lipca br. w Podlaskiem zarejestrowano 190 zachorowań na wirusowe zapalenie opon mózgowych.

Większość zachorowań -150 - wystąpiło na terenie Białegostoku i w powiecie białostockim. Pierwsze zachorowania odnotowano w powiecie bielskim 25 maja br.

Z związku z tym Państwowa Inspekcja Sanitarna wprowadziła reżim sanitarny w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i placówkach wypoczynku letniego na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego.

Do burmistrzów oraz Kuratorium Oświaty wystosowano wystąpienia z informacją o sytuacji epidemiologicznej i podejmowanych działaniach profilaktycznych. Na stronach internetowych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Kuratorium Oświaty umieszczono ulotki opracowane przez WSSE.

Przekazano je również przez Kuratorium Oświaty organizatorom wypoczynku. Dostarczono im też plakaty informujące o zakażeniach enterowirusami. W placówkach wypoczynku letniego, nauczania oraz podczas imprez o charakterze masowym przeprowadzane są kontrole.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum