Białystok: otwarto prywatną klinikę psychiatryczną

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2019 12:03

W poniedziałek (17 czerwca) w Białymstoku zainaugurowało działalność Centrum Terapii Allenort. Ponad 30 specjalistów w dziedzinie psychologii i psychiatrii w prywatnym systemie opieki będzie przyjmować nawet tysiąc pacjentów w ciągu miesiąca.

Białystok: otwarto prywatną klinikę psychiatryczną
Fot. Shutterstock

Z analiz GUS wynika, że aż 4,4 proc. populacji woj. podlaskiego leczy się w warunkach ambulatoryjnych, w poradniach zdrowia psychicznego, odwykowych i uzależnień. To jeden z najwyższych wyników w Polsce. By wyjść naprzeciw potrzebom Grupa Allenort otwiera kolejny oddział opieki ambulatoryjnej dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. 

Czytaj także: Prywatna opieka psychiatryczna: jak osiągnąć sukces, to tylko podczas kryzysu systemu?

Kliniki Terapii Allenort to placówki medyczne, które mają swoje oddziały w kilku miastach w Polsce, m. in. w stolicy. Oferują kompleksową opiekę psychiatryczną dla osób, u których zdiagnozowano różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, poczynając od depresji, poprzez chorobę dwubiegunową i schizofrenię, a kończąc na zaburzeniach osobowości czy uzależnieniach. Opieką ambulatoryjną zostaną objęci jej potrzebujący zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież.

Placówka ma w swojej ofercie m. in. konsultacje psychologiczne i psychiatryczne, psychoterapię poznawczo -behawioralną, psychodynamiczną czy krótkoterminową skoncentrowaną na problemie. Specjaliści prowadzą także terapie seksuologiczne oraz terapie uzależnień.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum