Białystok: nie ma tej poradni rehabilitacyjnej dla dzieci, ale jest rozwiązanie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 14:21

Dyrekcja Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku zamknęła poradnię rehabilitacyjną. Decyzję podjęto po deklaracji Grzegorza Łojewskiego, dyrektora białostockiego NFZ do spraw medycznych, który poinformował publicznie rodziców, że rehabilitacja dzieci może odbywać się w ośrodku dziennym, na terenie szpitala.

Białystok: nie ma tej poradni rehabilitacyjnej dla dzieci, ale jest rozwiązanie?

Spór wokół poradni rehabilitacyjnej rozpoczął się tuż po nowym roku, kiedy to okazało się, że podmiot ten, mimo, że od lat świadczył usługi rehabilitacyjne dla ciężko chorych dzieci, w tym roku kontraktu nie otrzymał - pisze Gazeta Wyborcza.

Dyrekcja szpitala wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zdecydowała się kontynuować zabiegi na zasadzie komercyjnej.

Zgodnie z decyzją NFZ szans na poradnię rehabilitacyjną w szpitalu klinicznym nie ma. Ale mali pacjenci mogą być kierowani do ośrodka rehabilitacyjnego, który działa na terenie tego samego szpitala. Taką możliwość wskazał dwa tygodnie temu NFZ - podaje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor szpitala twierdzi, że to absurd, bo ośrodek nie jest poradnią. Mimo wszystko postanowił zastosować się do wskazań NFZ, z jednym zastrzeżeniem, że pacjenci przyjdą ze skierowaniem od lekarza rodzinnego czy specjalisty, a na nim wyraźnie będzie napisane, że kwalifikuje siędziecko do ośrodka.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum