XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Białystok: legionella wykryta w akademikach uczelni medycznej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2014 15:01

Po tym jak sanepid w ubiegłym tygodniu wykrył bakterie legionelli w akademikach Politechniki Białostockiej - ta uczelnia z problemem już się uporała. Jednak teraz tę samą bakterię służby znalazły w ciepłej wodzie w domach studenta Uniwersytetu Medycznego.

Problem ma kolejna białostocka uczelnia. Z kłopotliwą legionellą będzie musiał powalczyć "medyk". Jak się dowiedzieliśmy w piątek (28 marca) w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, rutynową kontrolę przeprowadzono w akademikach Uniwersytetu Medycznego. I bakterie legionelli wykryto - w Domu Studenta nr 1 przy ulicy Akademickiej (354 miejsca) i Domu Studenta nr 2 przy ul. Waszyngtona (455 miejsc).

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. Lech Chyczewski, zapowiada, że zapewne w przypadku akademików zostaną zastosowane takie same procedury jak w szpitalach, gdzie wcześniej taka bakteria się pojawiła. A do niedawna z bakterią walczyło kilka białostockich szpitali. Najdłużej, bo kilka miesięcy, bakterie eliminował Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Tu płukanie rur nie wystarczyło - szpital musiał zakupić specjalny generator, dzięki któremu woda robiła się czystsza.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum