Białystok: kwarantanna w USK "odwieszona"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2013 09:45

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku od przyszłego tygodnia zacznie normalnie przyjmować pacjentki do porodu i na oddział patologii ciąży. Kwarantanna zarządzona po wykryciu gronkowca u czterech noworodków przebywających w placówce dobiega końca. Na oddziałach dziecięcych trwa dezynfekcja

Białystok: kwarantanna w USK "odwieszona"
Dzieci zakażone gronkowcem przyszły na świat w USK i były leczone w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Gronkowcem zaraziły się też dwie pacjentki, które rodziły w białostockiej placówce - informuje Gazeta Wyborcza.

W sumie w szpitalu przebadanych zostało 158 osób pracujących w Klinice Perinatologii i Położnictwa, Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, Klinice Rozrodczości, w tym anestezjolodzy oraz personel firmy sprzątającej.

U kilku osób stwierdzono obecność bakterii gronkowca, są to jednak ludzie zdrowi, nie mają żadnych niepokojących objawów i nie stanowią zagrożenia. Prawdopodobnie już w niedzielę zostanie przywrócone normalne przyjmowanie do porodów i na oddział patologii ciąży.

Więcej:  www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum