Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia | 30-11-2017 11:11

Białystok: do dziecięcego szpitala klinicznego wróciła fizjoterapia ambulatoryjna

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku od początku października br. ma kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną. Przez kilka lat placówka nie miała kontraktu na fizjoterapię, mimo że działa w niej poradnia rehabilitacyjna.

Przez kilka lat placówka nie miała kontraktu na fizjoterapię Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Dzięki kontraktowi w Białymstoku przybyło kolejne miejsce, gdzie chore dzieci mogą liczyć na tego rodzaju pomoc. Dotychczas były to poradnie przy ul. Antoniukowskiej i Choroszczańskiej. W tej ostatniej najbliższy wolny termin to druga połowa marca 2018 r. - informuje Gazeta Współczesna.

W UDSK ma być szybciej - jeśli ktoś ma już skierowanie od lekarza, na zabiegi fizjoterapeutyczne może się zapisać „od ręki”, już na grudzień. Ponieważ kontrakt realizowany jest od 1 października, kolejka dopiero się tworzy.

Fizjoterapia ambulatoryjna może się odbywać na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie tylko z poradni rehabilitacyjnej, ale także ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, a w szczególnych sytuacjach również od lekarza rodzinnego.

Więcej: www.wspolczesna.pl