Białystok: darmowe szczepionki dla seniorów

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2011 18:22

Mieszkańcy Białegostoku, którzy ukończyli 65 lat, będą się mogli bezpłatnie przebadać i zaszczepić przeciwko wirusowi grypy w czterech przychodniach na terenie miasta.

Białystok: darmowe szczepionki dla seniorów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urząd miasta zakupił w tym celu około 5 tys. szczepionek. Normalnie koszt jednorazowej szczepionki w białostockich zakładach opieki zdrowotnej to średnio 35 zł. Aby od września do końca listopada lub do wyczerpania zamówionych szczepionek, skorzystać z darmowej oferty miasta, wystarczy mieć dowód osobisty, potwierdzający zameldowanie w Białymstoku i ukończenie 65 lat - informuje portal gazeta,pl.

Władze Białegostoku realizują program szczepień przeciwko grypie dla najstarszych mieszkańców czwarty rok z rzędu. W tym roku w wyniku ogłoszonego konkursu udało się wyłonić cztery placówki, którym magistrat zapłaci od 32 do 40 zł za przebadanie jednego pacjenta, jego szczepienie i utylizację medycznych odpadów. Wybrane placówki mają swoje siedziby głównie w centrum miasta.

Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono 180 tys. zł. Jednak udało się znaleźć chętnych do wykonania jedynie 4650 zabiegów za łączną kwotę 158 650 zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum