Białystok: Uniwersytecki Szpital Kliniczny dziękuje mieszkańcom za pomoc

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2020 12:39

Na stronie USK w Białymstoku pojawiły się podziękowania skierowane do mieszkańców i właścicieli firm za błyskawiczną pomoc w zakupie niezbędnego sprzętu ochronnego. Wystarczył tydzień, aby lecznica zgromadziła zapas ręcznie uszytych maseczek, masek specjalistycznych, przyłbic, rękawic, środków dezynfekujących. Niestety w placówce nadal brakuje kombinezonów i środków na zakup sprzętu ochronnego.

Szpital nadal potrzebuje sprzętu ochronnego Fot. Shutterstock

"Dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które w ostatnich dniach okazały nam, wsparcie finansowe i pomoc materialną. Dzięki Wam łatwiej będzie nam zadbać o bezpieczeństwo pacjentów i naszego personelu. Dodatkowo podziękowania składamy lokalom gastronomicznym, które dbają o nasz personel w ramach akcji #gastropomaga oraz Kibicom Jagiellonii, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości numer 47 Piotra Łodzińskiego" -  czytamy na stronie szpitala.

Jednocześnie placówka poinformowała, że pomoc okazała też Polska Fundacja Narodowa, która zdecydowała o przeznaczeniu środków z rezerwy finansowej 2020 na walkę z chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Środki trafiły do szpitali wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

"Z przyznanego dofinansowania dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku zostanie zakupiony ambulans transportowy typu "A2"dializówka" – przekazał szpital.

Hojność mieszkańców regionu, zarówno tych prywatnych jak i właścicieli firm przeszła oczekiwania lecznicy. Do piątku (3 kwietnia) szpitalowi udało się uzbierać ponad 110 tys. zł. Dodatkowo szpital otrzymał m. in. spirytus do przygotowania płynów dezynfekcyjnych z Polmosu, a Klinika Chorób Zakaźnych wsparcie rzeczowe od firm: Tarczyński, Dr Oetker i Wedel.

Choć pomoc jest bardzo duża, to szpital wciąż ma niezrealizowane potrzeby. Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzeczniczka lecznicy, za pośrednictwem Kuriera Porannego poinformowała, że szpital najbardziej potrzebuje teraz lekkich kombinezonów w III klasie bezpieczeństwa a także pomocy materialnej na zakup środków ochrony osobistej.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum