Białostoccy licealiści w szpitalu po zażyciu dopalaczy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2010 11:42

Wymioty, słanianie się na nogach, przekrwione oczy i drżące ręce - takie objawy miało pięciu białostockich licealistów, którzy trafili do szpitala z podejrzeniem zatrucia tzw. dopalaczami.

Białostoccy licealiści w szpitalu po zażyciu dopalaczy

Policja wyjaśnia, jakie środki i gdzie młodzi ludzie nabyli. Jak powiedział rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski, do zatrucia doszło w czasie plenerowej imprezy integracyjnej połączonej z ogniskiem, w której brali udział uczniowie jednego z białostockich liceów.

Nauczyciele zauważyli dziwne zachowanie pięciorga 16-17-latków, chłopaka i czterech dziewcząt. Młodzi ludzie słaniali się na nogach, wymiotowali, mieli przekrwione oczy i drżały im ręce. Do szpitala zostali przyjęci z diagnozą zatrucia po zażyciu tzw. dopalaczy.

– Teraz ich stan można określić jako dobry – powiedział dyrektor Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Janusz Pomaski.

Młodzież jest przesłuchiwana przez policję, która ustala, jakie środki i gdzie kupione, zostały przez nią zażyte.

Dyrektor Pomaski dodał, że statystykę zatruć po użyciu tzw. dopalaczy trudno jest ustalić, bo są one kwalifikowane jako tzw. inne zatrucia. Ocenił jednak, że praktycznie w każdym tygodniu kilkoro dzieci trafia do tej placówki z podejrzeniem zatrucia po zażyciu tzw. dopalaczy.

W tym tygodniu, niezależnie od grupy białostockich licealistów, do szpitala trafiły trzy inne osob również z objawami sugerującymi zatrucie dopalaczami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum