Biała Podlaska: powstaje przychodnia dla cudzoziemców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2017 11:29

W Białej Podlaskiej powstaje przychodnia, w której cudzoziemcy ubiegający się o ochronę międzynarodową będą przechodzić badania lekarskie - informuje Nasz Dziennik.

Biała Podlaska: powstaje przychodnia dla cudzoziemców
Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Filtr epidemiologiczny powstał przy ośrodku recepcyjnym dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej prowadzonym przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa - najwięcej cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce przekracza granicę w Terespolu, a następnie przybywa właśnie tutaj. W związku z tym ważne jest, aby zostali poddani badaniom diagnostycznym niezwłocznie po przekroczeniu granicy.

Badania są realizowane szczególnie w kierunku występowania chorób zakaźnych.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 9 mln zł, z czego 85 proc. stanowiły środki ze szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych, który będzie zarządzał obiektem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum