Biała Podlaska: pacjentów z Covid-19 więcej niż zgłoszonych łóżek

Autor: Radio Lublin/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2020 09:18

Wszystkie łóżka przeznaczone dla pacjentów chorych na Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej są zajęte. Przygotowano tu dla zakażonych ponad 160 łóżek. To najwięcej w województwie lubelskim.

Biała Podlaska: pacjentów z Covid-19 więcej niż zgłoszonych łóżek
Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Jak mówi Magdalena Us, rzeczniczka bialskiego szpitala w rejestrze wojewody zgłoszonych jest 161 łóżek covidowych, ale w rzeczywistości jest ich więcej. Obecnie hospitalizowanych jest 186 osób. 177 osób hospitalizowanych jest na łóżkach tradycyjnych i 9 na łóżkach respiratorowych. Wolne są jeszcze 2 łóżka respiratorowe.

Spośród personelu bialskiego szpitala zakażonych koronawirusem jest lub przebywa na kwarantannie około 200 osób na zatrudnionych w sumie 1500 osób. Zapewnienie w takich warunkach opieki pacjentom jest bardzo trudne.

Bialski szpital, podobnie jak inne placówki tego typu, korzysta ze wsparcia Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich główne siły skierowane są do obsługi punku drive-thru. Ponadto terytorialsi pomagają w rozdystrybuowaniu środków ochrony osobistej do poszczególnych oddziałów szpitala.

Szpital wstrzymał przyjęcia planowe. Przekierował też swoje działania na przyjmowanie pacjentów covidowych.

Więcej: radio.lublin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum