×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biała Podlaska: miasto deklaruje zakup respiratorów, szpital prosi o umorzenie podatku

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia27 marca 2020 13:45

Prezydent Białej Podlaskiej zadeklarował, że miasto ma pieniądze na zakup na potrzeby szpitala trzech respiratorów. Placówka jest otwarta na taką pomoc, ale też chciałaby możliwość zawieszenia płacenia podatku od nieruchomości.

Biała Podlaska: miasto deklaruje zakup respiratorów, szpital prosi o umorzenie podatku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz,  apelował do prezydenta Białej Podlaskiej w tej sprawie już tydzień temu. Prosił, aby część rezerwy ogólnej wygospodarować na doraźne zakupy takiego sprzętu.

Prezydent Michał Litwiniuk złożył taką deklarację na posiedzeniu rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Szpital ten posiada 35 respiratorów dla dorosłych, 7 dla noworodków i stara się o zakup kolejnych na wypadek wzmożonej liczby zachorowań. Jak dotąd, w mieście nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem.

Z kolei, zarządzając szpitalem twierdzą, że dużym wsparciem w bieżącym 2020 roku byłoby zawieszenie płacenia podatku od nieruchomości do końca 2020 roku, a w konsekwencji jego umorzenie. Niebawem wniosek w tej sprawie wraz z uzasadnieniem szpital skieruje do prezydenta.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum