Bezpłatnie przebadają wzrok

Autor: dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 12 października 2012 11:51

Z okazji Światowego Dnia Wzroku aż do niedzieli (14 października) będzie można zadbać o swoje oczy, korzystając z bezpłatnych badań. Według prognoz, jeden na 30 Europejczyków straci wzrok w ciągu swojego życia.

Jak przedstawia prof. Wojciech Omulecki, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, obecnie z powodu ciężkiego upośledzenia wzroku na całym świecie cierpią 284 mln ludzi, co stanowi połowę populacji krajów Unii Europejskiej. Prawie połowa Polaków w wieku 16-54 lat potrzebuje korekcji wzroku.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), profilaktyka i właściwa terapia mogą zapobiec upośledzeniu wzroku u 80 proc. chorych.

W tym roku, już po raz drugi, firma Johnson & Johnson Poland, wspólnie z Polskim Towarzystwem Okulistycznym prowadzi ogólnopolską kampanię pod hasłem "Dobry wzrok na całe życie". W ramach kampanii, w prawie 600 salonach optycznych w całej Polsce, które zgłosiły swój udział w kampanii, będzie można wykonać bezpłatne - w dniach 11-14 października - wstępne badanie wzroku.

Więcej: www.dziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum