Bezpłatna aplikacja mobilna pomoże alergikom

Autor: telix.pl/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2018 14:04

Kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy pacjentów i alergologów z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie pozwala kompleksowo monitorować stan otoczenia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Aplikacja umożliwia jej użytkownikowi personalizację komunikatów o pyleniu. Podczas logowania każdy użytkownik wybiera rośliny, na których pyłki jest uczulony i otrzymuje wyłącznie wybrane informacje. Apsik! umożliwia bieżące śledzenie pylenia wybranych alergenów i możliwość tworzenia zestawień, na których widać poziom pylenia oraz indywidualne nasilenie objawów w określonych ramach czasowych.

Nasilenie objawów chorobowych jest ściśle uzależnione od stopnia ekspozycji na aeroalergeny, na które chory jest uczulony. Zmniejszenie tej ekspozycji dzięki aplikacji, obok immunoterapii alergenowej oraz farmakoterapii, jest zasadniczym elementem leczenia chorób alergicznych.

Aplikacja na bieżąco pobiera dane ze stacji pogodowych oraz stacji monitorujących zanieczyszczenie powietrza. To ważne, ponieważ zanieczyszczenie powietrza może znacząco nasilać objawy alergiczne.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w App Store i Google Play.

Więcej: www.telix.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum