Bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów jednym z priorytetów ministra zdrowia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2018 17:00

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że szczególną uwagę, jako minister zdrowia, będzie poświęcał bezpieczeństwu najmłodszych pacjentów - czytamy na stronie internetowej MZ.

Bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów jednym z priorytetów ministra zdrowia. Fot. Archiwum

Minister Szumowski deklaruje: - Zwrócę szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do wszystkich, którzy na co dzień, z poświęceniem i zaangażowaniem, troszczą się o nich na oddziałach neonatologicznych.

Jednocześnie podkreśla, że w poprzednim roku, dzięki specustawie, łącznie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło niemal 115 mln zł. Pieniądze te pozwoliły na zakup brakujących urządzeń i wymianę tych zbyt starych, wyeksploatowanych, w ponad pięćdziesięciu oddziałach neonatologicznych. Zakupiono aparaturę monitorującą (np. kardiomonitory, pulsoksymetry), diagnostyczną (np. ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, rezonans magnetyczny) oraz leczącą (np. respiratory, inkubatory, aparatury do terapii tlenkiem azotu i do leczniczej hipotermii).

Jak podkreślono w poniedziałek (15 stycznia) na stronie MZ, minister zdrowia docenia każda bezinteresowną pomoc na rzecz polskich pacjentów i dziękuje wszystkim dbającym o wyposażenie oddziałów noworodkowych, wspierających tym samym opiekę nad życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów.

Czytaj: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum