Bezpieczeństwo medyczne kibiców na Euro 2012

Autor: Metro/Rynek Zdrowia • • 07 października 2010 11:19

Podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku do Polski może przyjechać nawet milion kibiców. Trzeba im zapewnić opiekę medyczną według standardów wymaganych przez UEFA.

Bezpieczeństwo medyczne kibiców na Euro 2012
– Musimy zapewnić pomoc medyczną w oficjalnych miejscach turnieju: na stadionach, w strefach kibica i na lotniskach. Ponadto w miejscach zakwaterowania drużyn, ich centrach treningowych i wszędzie tam, gdzie będą nocowali goście turnieju oraz kibice – mówi Elżbieta Lipska, koordynator krajowy ds. opieki medycznej na Euro 2012 w rozmowie z dziennikarzem Metra.

– Pracujemy także nad systemem raportowania i gromadzenia danych, by podczas Euro opieka zdrowotna działała sprawnie. Przygotowujemy się też na tzw. zdarzenia masowe – dodaje Lipska.

Jak przypomina w rozmowie Elżbieta Lipska na każdym stadionie będzie po kilka punktów medycznych oraz karetki pogotowia. Każde oficjalne miejsce turnieju będzie zabezpieczane medycznie przez szpital referencyjny, których w sumie jest 26. Wszystkie mają oddział ratunkowy i oddziały specjalistyczne

W czasie mistrzostw każdy stadion Euro 2012 będzie miał swój stały sztab medyczny. W Warszawie na przykład, na największym stadionie, podczas każdego meczu będzie pracował 80-osobowy personel, w skład którego będzie wchodziło siedmiu, ośmiu lekarzy.

Więcej: www.e-metro.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum