Bełchatów: szpital zamyka pediatrię z powodu remontu

Autor: belchatow.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2017 15:53

Pediatria w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie (Łódzkie) będzie nieczynna przez ponad dwa tygodnie ze względu na wakacyjny remont. Dzieci wymagające hospitalizacji zostaną przekierowane do szpitala w Piotrkowie.

 Bełchatów: szpital zamyka pediatrię z powodu remontu
Fot. archiwum

Jak wyjaśnia Katarzyna Babczyńska, rzecznik prasowy bełchatowskiego szpitala, zamknięcie pediatrii nie jest żadną nadzwyczajną sytuacją, a jest związane z planowym remontem. Takie wyłączenia oddziałów są przeprowadzane co roku w okresie wakacyjnym.

Remont nie potrwa długo, bo oddział będzie nieczynny od 27 lipca do 15 sierpnia. Jak informuje dyrekcja bełchatowskiego szpitala, chore dzieci w stanie nagłym, wymagającym pilnej hospitalizacji, będą kierowane do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim.

Dyrekcja placówki poinformowała również, że od 11 lipca zostały zniesione ograniczenia odwiedzin pacjentów oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Wcześniej obostrzenia wprowadzono ze względu na groźną bakterię na oddziale.

Więcej: belchatow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum