Będą się szkolić, żeby wcześnie wykrywać nowotwory u dzieci

Autor: Radio Lublin/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2012 10:26

Województwa: lubelskie, małopolskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i mazowieckie rozpoczęły realizację programu "Poprawa wczesnego wykrywania i diagnozowania nowotworów u dzieci". Szczegółowe jego założenia przygotowali konsultanci ds. onkologii dziecięcej, pediatrii, medycyny rodzinnej i pielęgniarstwa rodzinnego.

W ramach projektu 600 pielęgniarek rodzinnych i środowiskowych oraz lekarzy rodzinnych i pediatrów z placówek podstawowej opieki zdrowotnej, objętych zostanie specjalnym programem szkoleniowym.

Celem programu jest wzmocnienie ich roli we wczesnym wykrywaniu nowotworów u najmłodszych, gdyż to najczęściej do nich w pierwszej kolejności rodzice zgłaszają się ze swoimi dziećmi, w razie stwierdzenia niepokojących objawów.

Pracownicy POZ otrzymają wsparcie od regionalnych ośrodków onkologii dziecięcej w Lublinie, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu i Warszawie, pełniących w tym programie rolę centrów szkoleniowych.

W ramach szkoleń, pracownicy medyczni otrzymają niezbędne przygotowanie edukacyjne i kliniczne do prowadzenia badań, mających na celu wczesne wykrywanie nowotworów i przekazywania rodzicom oraz lokalnej społeczności aktualnych informacji na temat nowotworów u dzieci.

Program opracowany został przez Fundację Project HOPE oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Dwuletni grant na realizację projektu przyznała Fundacja Bristol-Myers Squibb, w ramach programu Bridging Cancer Care.

Więcej: http://moje.radio.lublin.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum