Będą produkować radiofarmaceutyki; zostały odkupione na własność

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 20 października 2014 11:57

Synektik SA - dostawca produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej - sfinalizował zakup czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy IASON GmbH.

Synektik zakupił cztery radiofarmaceutyki: EFDEGE®, IASOflu®, IASOdopa® i IASOcholine® (Pcolina).

Stał się tym samym ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na teranie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi - podala firma w informavji dla mediów.

Ponadto Grupa Synektik ma prawo wytwarzać i dostarczać w/w radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji. Kwota umowy opiewa na ponad 2,7 mln EUR. Źródłem finansowania transakcji są środki własne spółki oraz kapitał pozyskany z emisji akcji serii E w grudniu 2013 roku.

Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i dotyczy pełnego know-how, technologii, dossier rejestracyjnych i wszelkich praw umożliwiających Synektik SA wytwarzanie, sprzedaż, udzielanie licencji oraz rozwijanie preparatów na terytorium Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto z chwilą zawarcia umowy na zakup radioznaczników, ulega rozwiązaniu umowa licencji z IASON GmbH z dnia 1 czerwca 2010 roku.

- Dzięki umowie z IASON GmbH dysponujemy własnymi radioznacznikami. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która z sukcesem podjęła takie działania. Pozyskanie tych preparatów na wyłączność to nie tylko realizacja celów emisyjnych i składanych dotychczas obietnic, ale także ogromny motor napędowy do dalszego rozwoju Synektik SA w Polsce i na rynku europejskim - twierdzi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum