Bardzo prawdopodobne, że mutacja koronawirusa z W. Brytanii jest też w RFN

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 13:36

Szef niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler ocenił we wtorek (22 grudnia), że nowy wariant koronawirusa wykryty w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie jest obecny także w Niemczech. Władze w Berlinie przedłużyły restrykcje na granicach do 6 stycznia.

Bardzo prawdopodobne, że mutacja koronawirusa z W. Brytanii jest też w RFN
Charite Berlin. Fot. Archiwum

Podczas konferencji prasowej w Berlinie Wieler zaznaczył jednak, że mimo wysokiego prawdopodobieństwa obecności nowej, potencjalnie bardziej zaraźliwej mutacji wirusa w Niemczech badania dotąd jej nie wykryły.

Komentując trudną sytuację epidemiczną w kraju, Wieler ostrzegł, że mimo wprowadzonych przed świętami restrykcji liczba nowych przypadków oraz zgonów na Covid-19 nie będzie maleć jeszcze przez kilka tygodni.

We wtorek niemieckie ministerstwo zdrowia ogłosiło wydłużenie zamknięcia granic do 6 stycznia dla przyjezdnych z Wielkiej Brytanii i Republiki Południowej Afryki. W obu tych krajach wykryto nowe warianty wirusa, które według wstępnych ocen mogą łatwiej się rozprzestrzeniać. Zakaz pierwotnie miał obowiązywać do końca roku.

Jak podkreślił minister zdrowia Jens Spahn, rząd w Berlinie chce zrobić wszystko, co tylko możliwe, by nie dopuścić do jeszcze szybszego rozprzestrzeniania się wirusa w Europie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum