Baby boom w krynickim szpitalu

Autor: PolskaTimes/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 10:27

SPZOZ Szpital im. dr. J. Dietla znajduje się w Krynicy-Zdroju przeżywa prawdziwy baby boom. To ewenement w skali regionu. W Nowym Sączu i Limanowej dzieci rodzi się coraz mniej, a w Krynicy-Zdroju rodziny się powiększają.

Jak podaje dziennik Polska Times, w  Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu w ubiegłym roku przyszło na świat 2272 niemowląt - ponad trzysta mniej niż w 2010 roku (odnotowano wówczas 2579 porodów). W Szpitalu Powiatowym w Limanowej w tym samym czasie urodziło się 1617 dzieciaków (w 2010 roku - 1754). A tymczasem w krynickim padł rekord: 785 porodów, o 102 więcej niż rok wcześniej.

Sławomir Kmak, szef szpitala, daleki jest od twierdzenia, że baby boom to wyłącznie zasługa gazu rozweselającego, który od ostatnich wakacji podaje się na życzenie rodzących kobiet.

Jego zdaniem kluczowa jest miła atmosfera, fachowa opieka nad mamą i noworodkiem oraz możliwość przebywania dziecka z matką od pierwszych godzin jego życia, porody rodzinne, łagodzenie bólu. Uważa, że to powinno być normą na porodówkach.

W krynickim szpitalu przychodzą na świat nie tylko dzieci mieszkańców uzdrowiska. Rodzi też wiele mieszkanek z okolic Gródka nad Dunajcem, a nawet Gorlic i Nowego Sącza.

Więcej: http://www.polskatimes.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum