Australia przekaże 6,4 mln dol. na walkę z epidemią eboli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2014 09:26

Władze Australii poinformowały w środę (17 września), że przekażą dodatkowe 7 mln dolarów australijskich (6,4 mln USD) na walkę z epidemią wirusa ebola w Afryce Zachodniej.

Australia przekaże 6,4 mln dol. na walkę z epidemią eboli
W ramach tej dodatkowej pomocy 2 mln dolarów australijskich (1,8 USD) zostanie przekazane, na prośbę Wielkiej Brytanii, na usługi medyczne w Sierra Leone - sprecyzowała minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop.

- Kolejne 2,5 mln dol. australijskich (2,2 USD) pójdzie na skonsolidowaną regionalną pomoc w ramach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a kolejne 2,5 mln - zostanie przekazane organizacji Lekarze bez Granic, również na usługi medyczne - dodała minister.

Do tej pory Canberra przekazała 1 milion dolarów australijskich w ramach międzynarodowej pomocy na epidemię eboli, w wyniku której zmarło już ponad 2 400 osób.

W Australii nie odnotowano na razie żadnego przypadku eboli i władze sanitarne oceniają poziom zagrożenia wystąpienia tego wirusa jako niski.

ONZ oceniła we wtorek na blisko miliard dolarów finansowe koszty walki z epidemią eboli w Afryce Zachodniej, czyli dziesięciokrotnie więcej, niż szacowano miesiąc temu.

Organizacje pomocowe z całego świata wysyłają do krajów Afryki Zachodniej sprzęt medyczny i pieniądze, ale mimo to epidemia rozszerza się coraz szybciej. Zdaniem ekspertów, problem leży nie tyle w braku sprzętu ile w niedostatecznej liczbie wykwalifikowanego personelu medycznego i słabo rozwiniętym systemie ochrony zdrowia w Afryce Zachodniej. Sytuację pogarsza dodatkowo bieda i niski poziom higieny panujący w tej części świata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum