Arłukowicz reanimował pasażera na pokładzie samolotu

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2015 15:01

W piątek wieczorem (10 lipca) samolot z Warszawy do Szczecina musiał awaryjnie lądować w Poznaniu. Powodem było zasłabnięcie senatora Sławomira Preissa. Miał jednak szczęście - na pokładzie znajdowało się aż trzech lekarzy polityków w tym były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz - podaje tvn24.pl

Arłukowicz reanimował pasażera na pokładzie samolotu

Jeden z pasażerów lecących z Warszawy do Szczecina zasłabł i stracił przytomność. Potrzebna była reanimacja, do której przystąpiło trzech obecnych na pokładzie lekarzy: były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, poseł PO Marek Hok i poseł PiS Czesław Hoc.

Sytuację udało się opanować. Pilot zadecydował jednak o awaryjnym lądowaniu w Poznaniu. Z lotniska pacjenta przewieziono do szpitala.

Pozostali pasażerowie polecieli do Szczecina.

Po wylądowaniu na lotnisku Goleniów Bartosz Arłukowicz przyznał w rozmowie z TVN24, że miejsce reanimacji było nietypowe. - Dla kogoś, kto jeździł wiele lat karetką, to nie jest nowość - powiedział o akcji ratunkowej.

Pochwalił załogę samolotu i pozostałych obecnych na pokładzie lekarzy.

Posłanki PO Magdalena Kochan i Renata Zaremba, które również podróżowały samolotem, podkreśliły opanowanie i sprawność załogi.

Jak relacjonowała Kochan, po akcji ratunkowej, pasażerowie nagrodzili lekarzy oklaskami.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum