×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Aplikacja pomoże niesłyszącym wezwać pogotowie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 listopada 2015 08:48

Aplikacja na telefon - Deaf Help - jest jedyną w Polsce, która umożliwia niesłyszącym wezwanie pogotowia. Na razie jest dostępna dla użytkowników systemu Android. Dzięki niej przyjęto już ponad 20 zgłoszeń.

Aplikacja pomoże niesłyszącym wezwać pogotowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W maju tego roku w wojewoda warmińsko-mazurski uruchomił w Centrum Powiadamiania Ratunkowego bramkę sms, która ma pomagać w przyjmowaniu zgłoszeń alarmowych od osób głuchych.

Kolejnym krokiem ułatwiającym kontakt osób niesłyszących ze służbami ratunkowymi jest specjalnie zaprojektowana aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne. Jej uroczystego uruchomienia dokonano w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, w obecności osób niesłyszących, do których ta usługa jest kierowana.

Podstawowym celem stworzonego rozwiązania jest maksymalne uproszenie wprowadzania treści zgłoszenia przesyłanego przez osoby głuche. Pisanie, które często sprawia problem niesłyszącym, zastąpione zostało obrazami. Dzięki temu obsługa aplikacji staje się intuicyjna. Pełna funkcjonalność dostępna jest dla osób zarejestrowanych w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Obecnie w bazie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie zarejestrowanych jest 120 osób, a za pomocą aplikacji przyjęto już ponad dwadzieścia zgłoszeń.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze