Apel rodziców 16-latki, która zatruła się grzybami

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2016 20:55

Rodzice pozostającej w śpiączce 16-latki, która zatruła się grzybami zaapelowali, aby wyrażać zgodę na pobieranie narządów do uratowania innych. "W ten sposób można uratować choć jedno ludzie istnienie" - napisali w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Apel rodziców 16-latki, która zatruła się grzybami
Co roku około 60 osób trafia do szpitali z powodu zatruć grzybami. Fot. Archiwum

Według statystyk, co roku około 60 osób trafia do szpitali z powodu zatruć grzybami. Umiera co piąty dorosły i co drugie dziecko spośród tych, które znalazły się w takiej sytuacji.

Do dramatu doszło także kilka dni temu. W wyniku zatrucia grzybami w Centrum Zdrowia Dziecka w stanie śpiączki przebywa 16-latka, która w raz z matką zjadły potrawę z grzybów. Prawdopodobnie pomyliły kurkę, czyli pieprznika jadalnego, z niejadalnym zasłonakiem rudawym, który zawiera silną toksynę.

Obie zgłosiły się do lekarza dobę po zjedzeniu grzybów, z silnymi wymiotami i biegunką. Kobieta jest w stanie dobrym. Dziewczyna jest w śpiączce farmakologicznej. Konieczny może się okazać przeszczep wątroby.

Rodzice dziewczyny wystosowali za pośrednictwem mediów apel ws. pobierania narządów. "Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich ludzi, którzy znajdą się w sytuacji, gdy zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na pobranie narządów niezbędnych do uratowania innego życia ludzkiego, aby nie wahali się podjąć taką decyzję. Rozumiemy, jak trudna jest ona, lecz jeśli w ten sposób można uratować choć jedno ludzkie istnienie - warto na taki krok się zdecydować" - napisali.

Czytaj: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum