Apel do zakonników o zgłaszanie się wolontariuszy do DPS-ów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 08:01

W związku z trwającą epidemią i rosnącymi potrzebami placówek opiekujących się chorymi, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich - redemptorysta o. Janusz Sok zaapelował do członków męskich zgromadzeń zakonnych o zgłaszanie się wolontariuszy do Domów Pomocy Społecznej.

Apel do zakonników o zgłaszanie się wolontariuszy do DPS-ów
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W apelu przekazanym PAP o. Janusz Sok podkreśla, że "koronawirus to nie mit czy sensacja medialna, która już zaczyna nużyć, lecz ciągle realne zagrożenie zdrowia i życia".

Zakonnik zwraca uwagę, że zakażenia różnych osób koronawirusem "dezorganizują życie wspólnotowe, pastoralne czy wreszcie - co najważniejsze - powodując śmierć lub utratę zdrowia".

Podkreśla, że problem jest groźny zwłaszcza dla osób chorych, starszych, słabych czy bezradnych. "Z takich właśnie miejsc dociera do nas wołanie o wsparcie" - napisał przewodniczący KWPZM.

Wspomniał, że zwracają się do niego różne podmioty o wsparcie osobowe. "Aktualnie z powodu nieobecności dużej liczby personelu spowodowanej zakażeniami wirusem, sytuacja jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna i każde ręce do pracy są bardzo potrzebne. Bardzo proszę o zrozumienie naszej sytuacji i przyjście nam z pomocą i wsparciem" - zacytował o. Sok jedną z próśb.

Odpowiedzialny za ten DPS napisał, że pomoc obejmuje codzienne czynności, takie jak: utrzymanie higieny pensjonariuszy, utrzymywanie czystości w pokojach. "Czas pracy jest do ustalenia, zaś nocleg i wyżywienie - zapewnia dany ośrodek".

"Drodzy współbracia, usilnie proszę o zgłaszanie się kolejnych wolontariuszy. Sprawa jest pilna i poważna" - napisał o. Sok.

Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach posługiwali w różnych miejscach jako wolontariusze.

Magdalena Gronek (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum