Anglia: ponad 5 tys. pacjentów zmarło w oczekiwaniu na szpitalne łóżko?

Autor: londynek.net/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2019 10:57

Według raportu na temat sytuacji pacjentów w szpitalnych izbach przyjęć, który przytacza "The Guardian", z powodu długiego oczekiwania na przyjęcie do szpitala od 2016 roku zanotowano 5 449 zgonów.

Anglia: ponad 5 tys. pacjentów zmarło w oczekiwaniu na szpitalne łóżko?
Badania wykazały, że 960 z 79 218 pacjentów, których czas oczekiwania na przyjęcie wyniósł około sześciu godzin, zmarło bezpośrednio w wyniku opóźnienia. Fot. Shutterstock

Statystyki wymienione w raporcie dotyczą wyłącznie zgonów, których przyczyną jest długi okres oczekiwania na konsultację lekarską. Stowarzyszenie Pacjentów nazwało sytuację "szokującą i bardzo niepokojącą" i obwiniło za ten stan poważne niedofinansowanie NHS.

Wnioski opracowano na podstawie formularza, jaki otrzymało ponad cztery miliony pacjentów korzystających z pogotowia ratunkowego w Anglii w ciągu ostatnich trzech lat.

Badania przeprowadzone przez dr. Chrisa Moultona i dr. Cliffa Manna wykazały, że 960 z 79 218 pacjentów, których czas oczekiwania na przyjęcie wyniósł około sześciu godzin, zmarło bezpośrednio w wyniku opóźnienia. Wyciągnęli z tego wniosek, że co 83. osoba czekająca na pomoc lekarską umrze, zanim doczeka konsultacji.

Według badań, które nie zostały jeszcze opublikowane, 855 osób zmarło w ciągu ostatnich trzech lat w wyniku oczekiwania na ratunek około siedmiu godzin, a 636 - ponieważ opóźnienie wyniosło prawie 11 godzin.

Więcej: londynek.ney

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum