Angielska turystka w Polsce: wykluczono wirus A/H1N1

Autor: Express Ilustrowany/ Rynek Zdrowia • • 09 maja 2009 09:50

Znane są wyniki badań 28-letniej kobiety, która przyleciała z Anglii i trafiła do łódzkiego szpitala im. Biegańskiego z podejrzeniem świńskiej grypy.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, nie stwierdzono u niej wirusa A/H1N1. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia. To trzeci przypadek podejrzenia tzw. świńskiej grypy w województwie łódzkim, który się nie potwierdził.

Natomiast w sobotę (9 maja), ma zakończyć się nadzór inspektorów sanepidu nad sześcioma pasażerami lotu nr O16 z Nowego Jorku do Warszawy, pochodzących z województwa łódzkiego, którzy podróżowali z kobietą zakażoną wirusem grypy A. Wszyscy czują się dobrze i nic nie wskazuje na to, by dotknęła ich ta choroba.

Trzy osoby z podejrzeniem wirusa z województwa śląskiego, są hospitalizowane w szpitalu z podejrzeniem grypy. Dwa przypadki są w Tychach, a jeden w Częstochowie.

Prowadzone jest wobec nich tzw. dochodzenie epidemiologiczne, mające wskazać źródło ewentualnego zakażenia. Wiadomo też, że jedna z tych osób przyjechała z Włoch.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum