Anestezjologia i intensywna terapia. Prof. Owczuk został prezesem elektem PTAiIT

Autor: oprac. WOK • Źródło: GUMed, Rynek Zdrowia05 września 2021 09:42

Prof. Radosław Owczuk, dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostały wybrany prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Trzyletnia kadencja prof. Owczuka jako prezesa PTAiIT rozpocznie się w 2024 r.

Anestezjologia i intensywna terapia. Prof. Owczuk został prezesem elektem PTAiIT
Prof. Radosław Owczuk, konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii FOT. Paweł Sudara/GUMed

Jak informuje nas GUMed, prof. Radosław Owczuk, dziekan Wydziału Lekarskiego oraz kierownik Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (PTAiIT) w kadencji 2021-2024.

Trzyletnia kadencja prof. Owczuka jako prezesa PTAiIT rozpocznie się w 2024 r.

Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstało w 1959 r. jako Towarzystwo Anestezjologów Polskich. Jest towarzystwem naukowym zrzeszającym i reprezentującym środowisko polskich anestezjologów.

Jego aktywność skupia się na prowadzeniu i wspieraniu działalności badawczej, kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych lekarzy i pozostałej kadry medycznej oraz propagowania wiedzy naukowej.

Do celów statutowych Towarzystwa należą również: organizacja wymian międzynarodowych oraz wsparcie pracowników ochrony zdrowia w zakresie planowania i organizowania pracy związanej m.in. z anestezjologią, leczeniem bólu i resuscytacją.

Czytaj też: Pacjenci z COVID-19 są kwalifikowani do intensywnej terapii tak jak inni chorzy

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum