Adam Windak na znak protestu zrezygnował z funkcji konsultanta krajowego

Autor: klrwp.pl/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2014 15:52

Prof. UJ dr hab. med. Adam Windak poinformował w środę (17 grudnia) o rezygnacji z funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej. To wyraz sprzeciwu wobec ostatnich zmian systemowych i braku komunikacji z odpowiedzialnymi strukturami Ministerstwa Zdrowia.

Adam Windak na znak protestu zrezygnował z funkcji konsultanta krajowego

W liście skierowanym do lekarzy rodzinnych Adam Windak wyjaśnił, że wdrażane w ostatnich miesiącach zmiany systemowe nigdy nie spotkały się z jego akceptacją. ”Dużą część z nich uważałem i nadal uważam za niebezpieczne zarówno dla medycyny rodzinnej, jak i całego systemu ochrony zdrowia w Polsce, ale przede wszystkim pacjentów powierzonych naszej opiece”.

Przypomniał, że w gronie konsultantów wojewódzkich wypracowane zostały rozwiązania kompromisowe, stanowiące próbę stabilizacji system kształcenia podyplomowego lekarzy rodzinnych. Jak zaznaczył, jego funkcjonowanie było i jest narażone na niezwykłe zawirowania.

Tymczasem w ostatnich dniach zostały one zanegowane przez MZ, ”a podejmowane przeze mnie próby wyjaśnienia sytuacji pozostają bezskuteczne, głównie z powodu braku komunikacji z odpowiedzialnymi strukturami Ministerstwa Zdrowia. W tej sytuacji uznałem, że nie mogę dalej pełnić swojej misji na funkcji konsultanta krajowego” - wyjaśnił lekarzom rodzinnym powody rezygnacji.

Czytaj: www.klrwp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum