AOTMiT: zalecenia dotyczące osób narażonych na zakażenie COVID-19

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2020 16:18

W piątek (24 kwietnia) Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowała dokument: „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2” w wersji 1.0. z dnia 24.04.2020 r.

Jak informuje AOTMiT, do realizacji zadania Agencja powołała 7 paneli ekspertów, złożonych z wybitnych polskich specjalistów w dziedzinach anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, diagnostyki laboratoryjnej, epidemiologii, mikrobiologii, wirusologii, pulmonologii oraz radiologii.

Pracę paneli koordynował Komitet Sterujący, złożony z Prezydium Rady Przejrzystości Agencji, który był odpowiedzialny za ostateczną redakcję zaleceń. Zalecenia oparto na nielicznych jeszcze pracach oryginalnych, analizie wytycznych międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych oraz opiniach polskich ekspertów.

Załącznikami do informacji są: zalecenia w COVID-19, załącznik nr. 4 - Schemat postępowania na oddziale zachowawczym oraz załącznik nr 7 - Algorytm Intensywna Terapia.

Więcej: aotm.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum