90 proc. internautów czeka na lekarzy online

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2012 11:14

Ponad 90 proc. internautów skorzystałoby z kontaktu z lekarzem online na stronie internetowej przychodni bądź szpitala, gdyby była taka możliwość - wynika internetowego sondażu ARC Rynek i Opinia.

Według autorów sondażu większość respondentów zdawała sobie sprawę z ograniczonego zakresu takiej pomocy. Z drugiej strony internauci wskazywali, że kontakt online z lekarzem pozwoliłby im się szybko dowiedzieć, jakie badania powinni wykonać, kiedy powinni zgłosić się do lekarza specjalisty, czy też w jaki sposób przyjmować lekarstwa lub jak się zachować w przypadku wystąpienia efektów ubocznych przyjmowanych medykamentów.

- Z naszych badań wynika, że Internet jest istotnym źródłem w pozyskiwaniu informacji na temat zdrowia. Wyniki sondażu pokazują wyraźnie, że internauci chcieliby mieć możliwość kontaktu online z lekarzem dyżurnym, zwłaszcza po to, by oszczędzić czas. Wiele osób chce uniknąć oczekiwania na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, podczas której otrzymają wyłącznie informację, jakie badania mają wykonać lub do jakiego specjalisty się udać - wyjaśnia Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Według niego możliwość kontaktu online z lekarzem pozwoliłaby m. in. skrócić czas oczekiwania na diagnozę. Dodaje, że aby było to możliwe lekarz online musiałby być uprawniony do wystawiania skierowań na badania oraz skierowań do lekarzy specjalistów.

- Biorąc pod uwagę fakt, że duża część codziennych spraw, takich jak zakupy, bankowość czy rezerwacja wypoczynku już w dużej mierze przeniosła się do Internetu, być może nadszedł również czas na szersze udostępnienie usług medycznych tym kanałem - stwierdza Adam Czarnecki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum