27 lutego spotkania NFZ z dyrektorami szpitali. Temat: koronawirus

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2020 13:45

W czwartek (27 lutego) w urzędach wojewódzkich odbędą się spotkania w obecności przedstawicieli NFZ z dyrektorami wszystkich szpitali. Chodzi o procedury związane z koronawirusem, ich wdrażanie oraz prowadzenie akcji informacyjnych - zapowiedział w środę (26 lutego) szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk Fot. Archiwum

Dworczyk mówił podczas konferencji prasowej, że służba zdrowia i administracja państwowa przygotowują się na przyjęcie ewentualnych chorych z powodu koronawirusa.

- Obecnie niebezpieczeństwem jest również chaos informacyjny i dezinformacja. I na ten obszar również kładziemy duży nacisk - podkreślił, zapowiadając jednocześnie rozpoczęcie szerokiej akcji informacyjnej skierowanej do obywateli i do wszystkich agend państwowych, które są zaangażowane w te przygotowania.

Z kolei na piątek premier Mateusz Morawiecki wezwał do siebie wszystkich wojewodów na odprawę w obecności ministra zdrowia i innych ministrów zaangażowanych w działania związane z zaistniałą sytuacją.

- Ponadto w czwartek minister edukacji narodowej zaprasza do siebie wszystkich kuratorów i tam również nastąpi omówienie aktualizacji procedur postępowania w sytuacjach, kiedy jest podejrzenie, że dziecko bądź nauczyciel może być zarażony, albo miało kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem - dodał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum