22 chórzystów zespołu "Mazowsze" zostało zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2020 21:17

22 chórzystów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" jest zakażonych koronawirusem - poinformowała PAP w czwartek (13 sierpnia) rzeczniczka zespołu Katarzyna Pasieczna.

22 chórzystów zespołu "Mazowsze" zostało zakażonych koronawirusem
FOT. mazowsze.waw.pl; zdjęcie ilustracyjne

W rozmowie z PAP Pasieczna podała, że cały chór przebywa na kwarantannie, a chorzy są objęci przez sanepid izolacją. Powiedziała, że zarażeni nie mają objawów, i czują się dobrze.

- Przestrzegaliśmy zasad, więc wirus nie rozprzestrzenił się na orkiestrę i balet. Nosiliśmy maseczki na korytarzach i w foyer i tam nikt się nie zaraził. Zakażenia były tylko w chórze, co wynika ze specyfiki pracy, ponieważ niemożliwe jest śpiewanie w maseczkach. Chór został podzielony wcześniej na dwie grupy, dlatego tylko połowa chórzystów jest chora - podała.

Powiedziała, że pracownicy od poniedziałku nie przychodzą do pracy. "Czekamy na dezynfekcję siedziby" - dodała. W skład zespołu "Mazowsza" wchodzi ok. 160 artystów. Pasieczna poinformowała, że w najbliższych dniach zostaną przebadani członkowie orkiestry i baletu. - Docelowo będą przebadani wszyscy pracownicy, również administracyjni - dodała.

Olga Łozińska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum