2018 ma być rokiem aktywności fizycznej. Resort sportu ma pomysł i pieniądze

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 08 maja 2018 09:00

W 2018 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ma w planach inaugurację szeregu projektów, które mają sprzyjać propagowaniu sportu w różnych grupach wiekowych: zarówno dzieci, jak i osób dorosłych oraz seniorów.

2018 ma być rokiem aktywności fizycznej. Resort sportu ma na to pomysł i kasę. Fot. Archiwum

Minister Witold Bańka nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna Polaków ma ogromny wpływ na sytuację systemu ochrony zdrowia oraz całą gospodarkę. Zdrowi obywatele nie tylko nie stanowią obciążenia dla budżetu państwa, lecz także dodatkowo generują przychody - mogą bowiem pracować dłużej i nie korzystają w nadmiarze ze zwolnień lekarskich. Według resortu sportu i turystyki wyższy poziom aktywności fizycznej Polaków przyczyniłby się do znacznego spadku osób ulegających m.in. chorobom układu krążenia.

- Gdyby ta część Polaków, którzy deklarują brak aktywności fizycznej - choćby połowa tych Polaków - zdecydowała się być aktywna fizycznie, to miałoby to ogromny wpływ na gospodarkę: spadek kosztów absencji pracowniczych o ok. 3 mld zł, spadek i zaoszczędzenie w budżecie służby zdrowia 440-500 mln zł - mówi Witold Bańka.

Minister przekonuje, że zachęcenie Polaków do większej aktywności fizycznej to jeden z priorytetów w działalności jego resortu. Witold Bańka liczy na współpracę na tym polu ze środowiskiem biznesu, bo zdrowe i aktywne społeczeństwo to także ogromne korzyści dla przedsiębiorców.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum