18 ofiar śmiertelnych świńskiej grypy w Armenii, trzy w Gruzji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2016 14:50

Osiemnaście osób zmarło na świńską grypę H1N1 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Armenii, ale nie ma zagrożenia epidemią - poinformowało w czwartek (21 stycznia) ministerstwo zdrowia tego kraju. W sąsiedniej Gruzji na H1N1 zmarły od początku roku trzy osoby.

18 ofiar śmiertelnych świńskiej grypy w Armenii, trzy w Gruzji. Fot. Archiwum

Poprzedni bilans ofiar przedstawiony przez władze Armenii 13 stycznia mówił o 10 zmarłych.

Przypadki śmiertelnych zachorowań na H1N1 odnotowano także w sąsiedniej Gruzji. - W styczniu 2016 roku w badaniach laboratoryjnych potwierdzono trzy zgony spowodowane przez wirusa H1N1 - oświadczył Amiran Gamkrelidze, szef gruzińskiego Krajowego Centrum Kontroli Chorób i Zdrowia Publicznego. Jak dodał, wszystkie ofiary śmiertelne to mężczyźni, mieszkańcy zachodniej części Gruzji.

W obu krajach lekarze informowali, że u chorych stwierdzono powikłania oraz że zwrócili się oni o pomoc medyczną zdecydowanie za późno.

Cztery przypadki zachorowań na H1N1 wykryto w obwodzie kaliningradzkim, na zachodzie Rosji - poinformowały lokalne władze, które cytuje w czwartek agencja prasowa RIA-Nowosti. W Rosji od grudnia 2015 roku zmarło na świńską grypę co najmniej 12 osób.

Wirus świńskiej grypy H1N1 wywołał pandemię grypy w czerwcu 2009 roku. Zmarło wtedy ponad 18,5 tys. osób w 214 krajach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum